Sık Sorulan Sorular


Beğendiğim ürünü her zaman bulabilir miyim?
Geniş bayi yapımızla, sizlere eksiksiz hizmet vermek çabasındayız. Ürünlerimiz tamamı stoklu ürünler olup, yüksek stok seviyesi ile çalışmaktayız. Sipariş anında stokta olmayan ürünlerin ithalatı için maksimum bir aylık zamana ihtiyaç vardır.

Duvar kağıdı yaptırmak çok mu pahalı?
Duvar kağıdı yaptırmak pahalı değildir. Burada belirleyici olan kullanım ve fayda süresidir. Boya ile kıyaslandığında, duvar kağıdında yakalayacağınız dokuyu, sıcaklığı başka bir malzemede bulamazsınız. Duvar kağıdının kullanım süresi boya kullanımına göre çok daha uzundur.

Duvar kağıdı kombinasyonlarında nelere dikkat etmeliyim?
Öncelikle kullanım amacınıza uygun duvar kağıdı tipini belirlemelisiniz. Kendi yaşam alanlarınız için seçeğiniz renk ve dokular tamamen sizi yansıtacaktır. Yinede kullanılacak mekanın özelliği, kullanım amacı, ışık alma durumu, mobilyalar, perdeler, zemin malzemesi türü ve rengi seçiminizde dikkate alınması gereken öncelikli konulardır. Geniş koleksiyonlarımızla sınırsız renk, doku dekorasyon ve kombinasyon alternatifleri sunmak üzere hizmetinizdeyiz.

Duvar kağıdı nasıl bir zemine uygulanmalıdır?
Duvar kağıdı uygulaması yapılacak zeminin kuru olması, nem ve kirlilikten arındırılmış, düzgün bir yüzeye sahip olması gerekir. Yüzeydeki bozukluklar duvar kağıdıyla giderilemez. Hatta yüzeyin çok fazla olan bozukluklarını duvar kağıdı ortaya çıkartır. Uygulama öncesi mutlaka zemin etüdü ve iyileştirmesi yapılmalıdır.

Duvar kağıdı nasıl temizlenir? Duvar kağıdı ıslak bezle silinebilir mi?
Duvar kağıdı ürün yapısına göre silinerek temizlenebilir. Ürün etiketinde silinebilirlik özelliğini gösteren semboller yeralmaktadır. Talimatlara göre duvar kağıdınızı silebilir hatta bazı ürünleri gerektiğinde yumuşak bir fırça yardımı ile temizleyebilirsiniz. Olası kirlenmelerde kirliliğin yoğunlaşması beklenilmeden sünger veya yumuşak bez kullanılarak haifçe silinmelidir. İstenen sonucun alınması için ürün etiketinde yeralan talimatlara uyulmasını tavsiye ederiz.

Duvar kağıdı temizliğinde deterjan kullanabilir miyim?
Duvar kağıdı temizliğinde ağartıcı, leke çıkarıcı özelliğini arttıran ağır kimyasallar içeren deterjanlar kullanılmamalıdır. Temizlemede sıvı sabunlar, tercihen en doğal temizleyici olan arap sabunu önerilir

Duvar kağıdı uygulaması ne kadar sürer, zahmetli, telaşlı bir iş midir?
Duvar kağıdı uygulaması, iç dekorasyonda en rahat uygulanan, en az kirliliği olan işlerin başında gelir. Uygulama sırasında ve sonrasında koku ve kirlilik olmaz. Eşyaların taşınması gerekmez. Duvardan bir miktar öne çekilmesi yeterlidir. Genel bir tadilat-dekorasyon yapılıyor ise duvar kağıdı uygulaması en son yapılmalıdır.

Duvar kağıdının kullanım ömrü ne kadardır?
Duvar kağıtlarını ürün yapısına göre yaklaşık olarak 10–15 yıl kullanabilirsiniz. Burada süreci belirleyen kullanım koşulları ve ürün yapısıdır.

Eski duvar kağıdı üzerine uygulama yapılabilir mi?
Daha önce yapılmış duvar kağıdının üzerine yeni duvar kağıdı yapılmasını önermiyoruz. Uygun olan eski uygulamanın zeminden sökülerek uygulama yapılmasıdır.

Eşyalarımın yerini değiştirirken duvar kağıdımda hasar oluştu. Yenisi ile değiştirebilir miyim?
Vinyl esaslı duvar kağıtları duvardan kolaylıkla sökülebilir özelliktedir. Uygulama sırasında doğru yapıştırıcı kullanıldıysa duvarlarda kalıntı ve iz bırakmaz. Duvar kağıdını ek yerlerinden sökerek yenisi ile değiştirilebilirsiniz. Ton farkı oluşmaması için artan duvar kağıdının saklanması ya da yedek rulo alınması önerilir.

İnternette görülen renklerle duvar kağıdı renkleri birebir aynı mıdır?
İnternet ortamındaki renklerin algılanması, kullandığınız ekranın çözünürlüğüne ve kalitesine bağlı olarak değişebilir. Ayrıca duvar kağıdının dokusunu da hissetmek mümkün değildir. İnternet ortamındaki görüntü ancak fikir vermeye yönelik olabilir.

Kaç çeşit duvar kağıdı var?
Duvar Kaplamalarını malzeme yapısına göre sınıflandırdığımızda; ana gruplar:
Kağıt esaslı duvar kağıtları
Vinyl yüzeyli duvar kağıtları
Boyanabilir duvar kağıtları
Cam tekstili duvar kaplaması
Tekstil tabanlı duvar kaplaması
Kumaş yüzeyli duvar kaplaması
Ürün özellikleri ve daha detaylı bilgi için lütfen bize ulaşınız.

Ne kadar duvar kağıdına ihtiyacım olduğunu nasıl hesaplarım?
Uygulama yapılacak yüzeylerin, yatay ve dikey ölçülerine ihtiyacınız olacaktır. Yatay ve dikey ölçülerin çarpımı yüzeyin alanını verecektir. Duvar kağıdı uygulaması boy olarak yapıldığı için rulo miktarının belirlenmesinde tavan yüksekliği ve seçilen desenin yapısı belirleyici olur.
Yatay uzunluk, kullanılacak rulonun genişlik ölçüsüne (53 – 70 – 90 -106 cm) bölünerek kullanılacak boy sayısı bulunur. Her boy, duvar yüksekliğine ve desen yapısına göre kesilerek alınır. Rulodan alınacak boy sayısı tavan yüksekliğine ve desen yapısına göre değişir. Duvar kağıdı ruloları genel standartlarda 10 m – 15 m uzunluğundadır. Tavan yüksekliğiniz 2,50 m altında ve seçilen desen düz ise 10 m lik bir rulodan 4 boy kağıt alabilirsiniz. Ortalama hesap yapabileceğiniz gibi profosyonel yardım için hizmetinizdeyiz.

Plastik boya üzerine duvar kağıdı kaplatabilir miyim?
Eski plastik boya ve akrilik su bazlı boyalar duvarda zayıf bir tutunma sağladıkları için bu tip boyalı yüzeylerin güçlendirilmesi gerekir. Duvarın mümkünse kazınması veya dönüşüm astarı ile güçlendirilmesi önerilir.

Saten alçılı, boyasız duvara veya alçıpan üzerine duvar kağıdı direkt olarak uygulanabilir mi?
Saten alçılı ve boyasız duvara duvar kağıdı uygulanmadan önce saten alçı astarı uygulanmalıdır. Alçıpan üzerine duvar kağıdı uygulanmadan önce ise saten alçı çekilmeli, astar uygulaması yapılmalıdır.

Saten boya üzerine duvar kağıdı yaptırabilir miyim?
Saten boya, silikonlu boya üzerine duvar kağıdı yaptırabilirsiniz. Duvar kağıdının tutunma gücünün arttırılması için yüzeyin parlaklığının alınması, kazınması – zımparalanması ya da dönüşüm astarı uygulanması önerilir.